Szent Donát, a kórház névadója

Lapszemle: 2013.10.22 - Forrás: weborvos.hu

Szent Donát nevét viseli mostantól a 900 millió forintos fejlesztés előtt álló várpalotai kórház.

A 900 millió forintos fejlesztés előtt álló, arculatában is megújult intézmény felszentelő és névadó ünnepségét az elmúlt hétvégén tartották.

Az ünnepségen elhangzott, a kórház a közeljövőben pályázati forrásból újul meg, amelynek révén a polgárok egészségügyi szakellátását nemcsak új technikai eszközök segítik majd, de az összes szakrendelés egy helyen, kórházi centrumon belül válik elérhetővé. - A fejlesztés révén lehetővé tesszük a város polgárai számára, hogy egy helyen juthassanak hozzá a teljes körű egészségügyi szakellátáshoz. Új orvostechnikai és informatikai berendezésekkel, korszerűbb diagnosztikai eljárásokkal válik még inkább betegközpontúvá az intézmény – mondta el köszöntőjében dr. Rácz Tamás, a várpalotai kórház főigazgatója.

Ha minden a tervek szerint alakul, Várpalotán és kistérségében olyan, a legveszélyesebb anyagcsere- és szívbetegségeket érintő, átfogó program indulhat el hamarosan, ami évtizedeket lendíthet a térség egészségügyi állapotának felderítésében és javításában. Egyúttal más dimenzióba emelheti a város és a térség egészségügyi ellátóinak együttműködését és hatékonyságát - tette hozzá.