Pszihiátriai rehabilitációs nappali kórházi ellátás

A Szent Donát Kórházban 2016. október hónapban új ellátási formaként vezettük be a pszichiátriai rehabilitációs nappali kórházi ellátást.

Az ellátás célja a hozzánk érkező páciensek szociális, mentális és fizikai egészségének visszaállítása, megőrzése. Nagy figyelmet fordítunk a meglévő képességek fejlesztésére, illetve szinten tartására, a betegség kiújulásának megelőzésére (relapszus-prevenció), betegeink komplex pszicho-szociális rehabilitációjára és az életviteli támogatás megszervezésére olyan betegeknél, akik önálló életvitelre betegségükből adódóan nem, vagy csak részben képesek.

Pszichiátriai Rehabilitációs Nappali Kórházunkban olyan krónikus pszichiátriai betegek ellátását végezzük, akik folyamatos fekvőbeteg ellátást nem, de rendszeres, a rehabilitációs szakmai csoport munkájával kiegészített szakorvosi felügyeletet igényelnek.

Betegeink gyógykezelése pszichiáter szakorvosaink által meghatározott rehabilitációs terv alapján történik. Gyógyító csapatunk tagjai között klinikai mentálhigiénés szakpszichológus, szociális munkás, rehabilitációs-tevékenység terapeuta, gyógytornász, gyógymasszőr, dietetikus és ápoló is szerepel.

A kezelés - az igényeknek megfelelően - egyénre szabott terápia, egyéni- és/vagy csoportos foglalkozások keretében valósulhat meg.

A teljesség igénye nélkül az alábbi terápiákat biztosítjuk betegeink számára:
  • egyéni, kis- és nagycsoportos foglalkozás pszichiáter és pszichológus vezetésével
  • pszicho-szociális intervenció
  • egyéni- és csoportterápia pszichoterápia
  • szocioterápiák:
    • kreatív és művészetterápia
    • zeneterápia
    • biblioterápia
    • mozgásterápia (egyéni és csoport torna)
    • játékterápia
    • munkaterápia
    • diétás tanácsadás
A gyógykezelés nappali kórházi ellátás keretében valósul meg, minden hétköznap 8-14 óra között. A beutalás pszichiátriai szakorvosi beutalóval történik.

Betegelőjegyzés:

Telefon: 06 (30) 203-5555;