Készüljön szép lábakkal a nyári strandszezonra!

A családi öröklődés, az életkor, az életmód és a testsúly mellett a szülés a visszértágulat egyik leggyakoribb rizikófaktora. A betegség jellemzően nem fiatalkorban jelentkezik, a visszértágulat kialakulásának az esélye az életkor előrehaladtával nő meg jelentősen.

A vénás rendszer terhelésével - mind a tartós állással, mind pedig a huzamos ideig tartó üléssel - járó tevékenységek fokozza a vénás pangást. Míg a normál testsúlyúak átlagosan harmada-fele, addig a túlsúlyos felnőttek közel 80 százaléka szenved a betegségben. A szülés a visszérbetegség egyértelmű rizikófaktora, és a szülések számának növekedésével fokozódik a betegség kialakulásának az esélye.

Scleroterápiás kezelés

A scleroterápia során érsebészünk a tágult visszeret vékony tűvel megszúrja, a szklerotizáló anyagot a vénába juttatja. A beadott anyag (Aethoxysclerol) az érben steril gyulladást okoz, az érfal hegesedését indítja el, ami a véna falait egymáshoz „tapasztja”, így az adott érszakasz kikerül a keringésből. Ezt követően a kezelt érszakasz az esetek nagy részében felszívódik. A kezelés végén a lábra kompressziós hatású rugalmas fáslit helyezünk.

A scleroterápia után legalább 20 perc séta, a passzív álló vagy ülő testhelyzet kerülése javasolt. A scleroterápiát követően minimum négy hétig kerülni kell a forró fürdőt, a szaunát.

Amennyiben Önt érdekli scleroterápiás kezelésünk, keresse érsebész főorvosunkat az alábbi elérhetőségeken:

Dr. Mikola József
sebész, érsebész főorvos

Tel: 06/30/9-932-316  (naponta 18.00-19.00 között)
Tel: 06/22/311-217 (kedd-szerda 17.00-19.00 között)